Dwór Kociołek sala weselna

Dwór Kociołek – przytulna sala blisko Krakowa

para młoda i dwór kociołek

Dwór Kociołek – Dominika i Mateusz

 

Z Dominiką i Mateuszem poznałem się na targach ślubnych. Po sesji narzeczeńskiej, którą wspólnie wykonaliśmy, wiedziałem, że dzień ślubu będzie pełen emocji i wzruszeń.

Przygotowania i ceremonia odbyły się w Krakowie. Parafia rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Dobrej Rady zrobiła na mnie duże wrażenie – pierwszy raz miałem okazję być w tym kościele i nie spodziewałem się tak bogato i pięknie zdobionych ścian oraz sufitów. To raczej domena nieco bardziej zabytkowych budowli. 

Po ceremonii znaleźliśmy trochę cienia, w którym można było ustawić kolejkę osób chcących złożyć życzenia i po chwili udaliśmy się na miejsce przyjęcia weselnego. Przed nami było około 30 minut jazdy, więc wybór środka transportu Pary Młodej mógł być tylko jeden – ukochana Mazda mx-5 Mateusza!

Poniżej znajdziecie kilka akapitów dotyczących miejsca wesela, a po nich skróconą galerię z tego dnia.


Kociołek Dobczyce – sala blisko Krakowa

Dwór Kociołek znajduje się w Dobczycach, około 20 kilometrów od Krakowa, przez co zorganizowanie tam imprezy weselnej przy przygotowaniach oraz ślubie w Krakowie, nie powinno stanowić większej przeszkody. A zdecydowanie warto tę opcję rozważyć!

Budynek znajduje się przy drodze głównej, dzięki czemu dojazd jest prosty i szybki. Nie musicie się jednak obawiać o brak prywatności – teren otoczony jest gęstą zielenią, a w około nie ma innych zabudowań. Dwór Kociołek oferuje również drewniany taras, do którego dostęp mamy prosto z parkietu, więc chcąc zaczerpnąć świeżego powietrza, nie musimy wychodzić na parking.

Główna sala ma bardzo przytulny, uniwersalny charakter oraz daje spore możliwości dekoracyjne. Oferowane przez właścicieli wyposażenie jest nowoczesne, zadbane i prezentuje się bardzo dobrze. Liczne przeszklenia zapewniają sporo naturalnego światła, dzięki czemu impreza weselna będzie rozkręcać się w miarę upływu czasu, by osiągnąć taneczny poziom po zachodzie słońca.

Wbrew powszechnej opinii, impreza jest udana tylko wtedy, gdy cały parkiet jest pełen tańczących par. Ja w tym temacie mam nieco odmienne zdanie. Fajnie. gdy goście mają różne możliwości spędzania czasu – przecież podobna okazja do spotkania się całej, często dalekiej rodziny, zwykle nie zdarza się zbyt często. Dwór Kociołek jest pod tym względem niezwykle uniwersalny. Każdy znajdzie kąt dla siebie – na parkiecie, na tarasie lub nawet w oddalonej altanie, do której prowadzą drewniane schodki. 

A co dla najmłodszych? Przy parkingu znajduje się plac zabaw, z którego młodsi goście mogą swobodnie i bezpiecznie korzystać.

No dobrze, ale przecież wesele to nie tylko budynek i jego wystrój. Równie, jak nie bardziej ważne są obsługa oraz jedzenie. Jak to wygląda w Dworze Kociołek? 

Jedzenie oraz obsługa stoją na naprawdę wysokim poziomie. Serio. Rodzaj kuchni określiłbym jako “kuchnia domowa plus”. Od razu czuć też, że składniki są świeże, dania mają “to coś”, a porcje nie są małe. Oczywiście nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, zdaję sobie sprawę, że ktoś może mieć odmienne od mojego zdanie, natomiast mam dość duże porównanie, a podobną opinię mieli wszyscy przy stoliku obsługi. 

Dotyczy to nie tylko dań głównych, ale wszelkich deserów, zimnej płyty, czy nawet kawy.

 

 

Dwór Kociołek wesele – przepis na sprawdzoną imprezę

Jeśli planujecie wesele w okolicach 70 osób i lokalizacja Dworu Kociołek wpisuje się w zakres Waszych poszukiwań – koniecznie sprawdźcie to miejsce. Domowy i przytulny klimat to niecodzienne zjawisko w podkrakowskich lokalach, a lista zalet tego miejsca jest naprawdę spora:

  • pyszne jedzenie
  • miła i pomocna obsługa
  • brak zabudowań dookoła
  • wygodny dojazd
  • tylko jedna sala – nie musicie martwić się o inne imprezy w tym samym terminie
  • duży, zielony teren
  • przytulny i uniwersalny wystrój

Zobaczcie skróconą, ślubną galerię Dominiki i Mateusza – to żywy przykład na to, że warto zainteresować się tym miejscem. Więcej informacji o Dworze Kociołek możecie znaleźć TU, a jeśli jeszcze nie znaleźliście osoby, która uwieczni Wasz dzień, kliknijcie w moją OFERTĘ i zapoznajcie się z tym, co dla Was przygotowałem! Zachęcam również, do obejrzenia mojego portfolio.